| RiHaNnA |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

| RiHaNnA |

RIHANNA HAKKINDA HERŞEY BURADA

AnasayfaAnasayfa  Portalli*Portalli*  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar

2 posters
YazarMesaj
arda_turan
Üye
Üye
arda_turan

Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Empty
MesajKonu: Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar   Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 10:16 am

Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Spacer
Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar B_837_ardamac2B
Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Spacer

Turkcell Süper Lig’in 30. haftasında Ali Sami Yen Stadı’nda Trabzonspor’a karşı maçın tek golünü atan oyuncumuz Arda Turan, Galatasaray Televizyonu’na çok özel açıklamalar yaptı. Arda Turan, tekmeliğinde neden aile üyelerinin ismini yazdığını açıklarken, takımın iki kupada şampiyonluk için hedefe kilitlendiğini anlattı. Genç oyuncu, taraftarın da bundan sonra tıpkı Trabzonspor maçında olduğu gibi tribünleri doldurarak bu amaca ortak olmasını istedi:
“Gerçekten takım arkadaşlarımı kutluyorum, teknik ekibi, oynayan oynamayan herkesi kutluyorum. Çünkü herkeste bir inanmışlık var. Bunu her konuda sahaya inanılmaz yansıttık. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum çünkü inanılmaz bir atmosfer yaşattılar bize. Çok iyi destek verdiler... Bütün gücümüzle biz de mevcut şartlarda elimizden geldiğince şampiyonluk mücadelesini sonuna kadar kovalıyoruz. Artık kaybedecek bir şeyimiz yok. Önümüzde 4 tane maçımız kaldı. Taraftarımızın da dediği gibi "Hedefe 4 Kaldı". Şampiyonluğu ve kupayı alabilmek için bütün gücümüzle uğraşacağız. Sadece taraftarımızın şunu bilmesini istiyorum: Kaybedersek bizler de en az onlar kadar üzülürüz. O yüzden elimizden geldiğince sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ve inşallah bunu başaracağız...

Soru: Geçen hafta Ankara’ya giderken hocanın istifasını duydunuz, çok özel bir süreç yaşandı. Ankara’da destansı bir maç oldu, bir anlamda kötü zemine rağmen, yağmura rağmen 3 puanı aldınız. Orada taraftarla bir bütünleşme vardı. Neler yaşandı cumartesi gününden bugüne kadar?
Hocamız gitti, istifa etti ama onun emeklerini unutmamak lazım. Ahmet Akcan ve sayın Karl - Heinz Feldkamp’a çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten bizim takımımızın oluşumunda çok yardımcı oldular ve bu noktada olmamızda çok büyük bir pay sahibiler. Onları unutmak ya da onlar gitti de böyle oldu diye düşünmemek lazım. Yönetimin ve onların verdiği karara saygılıyız. Biz futbolcularız, işimizi mevcut şartlarda en iyi şekilde yapmak zorundayız. Şu anda başımızda olan Cevat hoca, Nezih hoca ve Burak hoca, gerçekten bu işi çok güzel yapıyorlar. Cevat hocanın zaten 30 yılı aşkın bir tecrübesi var ve onu da bize çok güzel yansıtıyor bir ağabey gibi… Gerçekten her şey yolunda gidiyor gördüğünüz gibi. Artık zaten burada herkes kendi sorumluluğunun bilincinde. 4 maç kalmış, kupada 2 maç kalmış... Kazanırsak zaten başarıyı hep beraber paylaşacağız, kaybedersek de üzüntüyü paylaşacağız. Bunun bilincindeyiz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz işte. Siz de görüyorsunuz, herkes var gücüyle emek veriyor. Trabzonspor maçında oyundan çıktım, kulübeye geldim, herkes maçın bitmesini istiyor, herkes bir emek sarf ediyor. Allah herhalde bunu görüyor ve bize yardım ediyor, çok şükür ki her şey iyi gidiyor.

Sen burada tabii Ahmet Akcan’ın ve Feldkamp’ın emeklerine saygı gösterdin ama hocanın istifasından sonra herkes Galatasaray’ın şok içine gireceğini ve Gençlerbirliği karşısında özellikle o bozuk zeminde 3 puanı alamayacağını düşünüyordu. Ama hem taraftar hem de siz çok ekstra bir motivasyon sergilemiştiniz. Bunun Ali Sami Yen’e yansımasını da gördük. Taraftar çok coşkuluydu, oyun da çok coşkuluydu...
Şöyle bir şey var aslında, şu bir gerçek, bu zamana kadar yenileme - gençleştirme operasyonu vardı. Çok tecrübesiz bir takım var, bu ortada. Ama gelinen başarı, yapılan işler hiçbir zaman bu ülkede takdir edilmediği için yine aynı şeylerin olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarım ve ben gerçekten iyi işler yaptık. Kupada çok iyi gidiyoruz. Belki finale kalacağız. Ligde de şampiyonluğun en büyük adayıyız. Buraya kadar işleri çok iyi getirdik, çok daha az maddi imkanlarla, daha kısıtlı imkanlarla bunu yaptık. Bunun takdir görmesi gereken yerde hep bir “Galatasaray bitti, Galatasaray daha kötü” deniyor. Biz de bunlara karşılık emeğimizin karşılığını kendimiz almak istiyoruz. Kendimiz zaten kazandığımız zaman kendi içimizde mutlu olmayı öğrendik. Dışarıdan zaten bir şey beklemiyoruz. Taraftarımız ve biz bütünleştik. Bunun için mücadele ediyoruz. Mücadelemizin de karşılığını alıyoruz.

Genç bir takım dedin, yeni oluşan bir takım dedin, oturdu mu sence takım?
Tabii ki oturdu. Ben her zaman söylemiştim, belki daha önceki röportajlarımda da vardır. Herkes, Ayhan ağabey, Lincoln, çok önemli bu takım için. Ama bir Okan ağabey, Hasan ağabey de bizim için çok önemli. Ki onların yaptığı katkıları 2 haftadır görüyorsunuz, yani bir takım olduk. Oynayanıyla oynamayanıyla, gireniyle çıkanıyla herkes birbirine destek oluyor. Bu çok önemli bir şey. Gelecek için çok önemli bir şey. Çok genç oyuncular var. İnşallah her şey daha iyi olacak.

Lincoln’ün yokluğunda sahada maestroydun. Zaten normalde de bu etkili performansını sergiliyorsun. Bu üzerinde bir baskı oluşturuyor mu? Çok genç bir futbolcusun ama yeteneklerinin herkes bilincinde ve senden çok şey bekleniyor...
Hiçbir zaman ekstra bir baskı oluşturmuyor. Lincoln olsa da olmasa da bu benim sorumluluğum. Bunu daha önce de söyledim, hücum oyuncularından biriyim, o yüzden etkili olmak zorundayım. Elimden geldiğince yapıyorum, bazı maçlar böyle olabilir. Bazı maçlarda da başka arkadaşlar sorumluluk üstlenebilir. Ama Lincoln olsa da olmasa da bu sorumluluğu alıyorum zaten. Sorumluluk almak önemli diye düşünüyorum. Kaçmamak önemli. İşler yolunda gitti ve inşallah böyle devam eder lig sonuna kadar…

Ailene çok bağlı birisin. Hatta bildiğimiz kadarıyla kramponlarının birinde annenin, birinde babanın ismi yazıyor. Bu bir uğur mu?
Yoo. Ben buradaysam onların daha büyük bir payı var. Her zaman destek verdiler. Yetişmemde, kardeşimin yetişmesinde çok büyük pay sahibiler. Şunu biliyorum, en azından babam boğazımızdan haram lokma sokmadı. O yüzden Allah da bize bunları yaşatıyor. Tekmeliklerimde annemin, babamın ve kardeşimin ismi yazıyordu. O yüzden golden sonra onları göstermek istedim. Çünkü onlar üzüntümü sevincimi en yakından benimle yaşıyorlar. O yüzden bunu da birlikte yaşamış olduk. Onlara armağan etmek istedim ki babam uzun zamandır maça gelmiyordu. Yine en son bir Trabzon maçına gelmişti, orada da gol atmıştım ve bu sefer de gol atınca aklıma o geldi.
Arda peki artık yaz yaklaşıyor, Euro 2008 seni bekliyor. Orası bambaşka bir vitrin. Türkiye’de oynarsan Galatasaray’da oynayacağını hep söylüyorsun. Peki bir Avrupa idealin var mı Euro 2008’le alakalı?
Ben hep sohbetlerimizde de söylüyorum, burada çok huzurluyum. Burayı çok seviyorum, burası benim evim gibi. Ama şartlar uygun olursa, kulübümün şartları da uygunsa, başkanım eğer “Arda şurası senin için daha uygun” derse bizim için de uygundur. "Senin hayatın için daha iyi" derse büyüklerim, yolu gösterirse ben giderim. Ama derlerse yok oğlum kalacaksın, her zaman yaptığımız gibi doğru olan büyüklerimizin sözünü dinlemektir.
İdealinde bir lig ve takım var mı peki?
Tabii İngiltere’de oynamak herkes ister. Güzel, tempolu, sahalar güzel, atmosfer güzel, oynamak isteriz tabii...

Son olarak Gençlerbirliği kupa maçı var. Kupayı en çok kazanan takım Galatasaray. 1-0’lık bir dezavatajla çıkacaksınız, o maçla ilgili düşüncelerin?
Gerçekten herkesin beklediği kadar kolay bir maç olmayacak. Yani çok zor bir maç bekliyor bizi. 1-0 geriden başlıyoruz. İlk önce avantajı sağlamak lazım. Sabırlı olmak çok önemli. Maçın sonuna kadar, 90. dakikaya kadar beklemek çok önemli. Kontrollü olmak önemli. Turu geçeceğimize inanıyorum. Sonuna kadar inancım tam. Büyük bir ihtimalle finalde Kayseri’yle oynamak istiyoruz.
Ligde Galatasaray’ın kendi kaderi kendi ellerinde. Sen şampiyonlukla ve taraftarla ilgili ne mesaj vereceksin?
Taraftara verilecek mesaj şudur. Galatasaray takımı her oynadığı maçın favorisidir Türkiye’de. Ben öyle düşünüyorum, Galatasaray’ın bir futbolcusu olarak bunun için uğraşacağız. Şartlar ne gösterir, belki bir beraberlik de yetebilir. Şartların ne olacağı bilinmez. O yüzden kontrollü, her maça ayrı motivasyonla çıkıp 4 maçı da kazanmaya çalışacağız. Bunu başaracak gücümüz var. Onlardan tek isteğim, bu haftaki İstanbul Büyükşehir Belediye maçında Olimpiyat Stadı’nı hıncahınç doldursunlar. Şampiyonluğa onlar da bizim kadar inandıklarını göstersinler.
Basketbol maçını izledin mi peki?
Evet sonradan izledim, tesise gelince GSTV’den izledim. Üzüldüm ama gerçekten büyük bir başarı elde ettiler. Murat Özyer ve ekibini kutluyorum. Bizi gururlandırdılar, havalara uçurdular. Çok güzel oldu yani. İnşallah seneye daha iyisini bekliyoruz. Ama yaptıkları çok büyük bir başarı. Hepsini gönülden tebrik ediyorum.

ALINTIDIR!!
admin
Admin
Admin
admin

Kadın
Job/hobbies : music rihanna ve arda
Takımınız : Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar 1447
Ruh Haliniz : Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Psikop10
Tavsiye Edenler : yok

Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Empty
MesajKonu: Geri: Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar   Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 11:56 am

vayy ebn bilmiodum sayende öğrenmiş oldum tşkler. ayrıca çok hoş olmuş tşkler
https://rihanna.all-up.com

Arda Turan'dan GSTV'ye Çok Özel Açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Helal Sana ARDA !!!